خانه اخبار برگزاری چهارمین کنفرانس صنعت پخش

برگزاری چهارمین کنفرانس صنعت پخش

2 خواندن ثانیه
۰
0
2,034

نظام توزیع کالا و خدمات از جمله بخش‌های مهم در اقتصاد کشورهاست که از یک طرف کالاها و خدمات را در اختیار مصرف‌کنندگان و از طرف دیگر اطلاعات و نقدینگی را به بخش‌های تولیدی (داخل یا خارج از کشور) ارایه می‌دهند. در اکثر کشورها گسترش استفاده از ابزار و روش‌های نوین نگهداری، چیدمان، حمل ونقل و در نهایت توزیع کالاها وخدمات، همراه با رعایت استانداردهای مختلف با صرف کمترین هزینه و زمان در فرآیند مربوطه، به عنوان شاخص‌های توسعه و پیشرفت نظام توزیع کالاو خدمات، در نظر گرفته می‌شوند.

هر چند انجمن توانسته است با نزدیکی دیدگاه های مراکز علمی و نهاد های دولتی به بدنه اجرائی صنعت از طریق برگزاری موفق سه دوره کنفرانس بر حجم اطلاعات علمی مرتبط با صنعت پخش به میزان قابل توجه ای بیفزاید. لیکن عمده مطالعات انجام شده در خصوص نظام توزیع در ایران محصول محور و مبتنی بر نظریات و دیدگاه‌های علم بازاریابی بوده است از سوی دیگر اهمیت و ضرورت موضوع از آن جهت است که با تحولات دنیای کنونی، رشد اقتصاد و جهانی شدن، شبکه توزیع کالا و خدمات نیز در حال تغییر و نوین‌سازی است. این صنعت نیز در اینده نزدیک می بایست شرایط و روشهای اجرائی خود را همسو با تغییرات پیش رو مورد بازنگری قراردهد .یکی از مهم‌ترین این تحولات، تغییر و جایگزینی نهادهای توزیعی سنتی با نهادهای توزیعی نوین است.

در گذشته عمدتا تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع‌کنندگان کوچک و بزرگ، بازیگران اصلی شبکه توزیع بودند و در نهایت فروشگاه‌های کوچک و متوسط وظیفه عرضه مستقیم کالا و خدمات به مشتریان را برعهده داشتند. این در حالی است که اکنون نهادهای توزیعی جدیدی همچون شرکت‌های لجستیکی طرف سوم (Third Party Logistic )جایگزین بازیگران قبلی در زنجیره تامین شده‌اند. علاوه بر این، در اقتصاد نوین جهانی که با انقلاب تکنولوژی و فناوری اطلاعات همراه است، فضا و مسیرهای خرید و فروش و تحویل کالا از یک فضای واقعی به فضای مجازی تغییر یافته است؛ بطوری که، معاملات در یک مسیر الکترونیکی و بدون حضور فیزیکی طرفین صورت می‌گیرد.

بنابراین با توجه به توضیحات بیان شده و براساس نظر سنجی های صورت پذیرفته از اساتید و صابنظران صنعت ، اعضاء محترم کمیته علمی چهارمین کنفرانس صنعت پخش پس از بررسی کلیه نقطه نظرات به دلیل اهمت موضوع تغییرات پیش روی صنعت در اینده موضوع و محور اصلی چهارمین کنفراس صنعت پخش را به موضوع ایند ه پژوهی و الگوهای نوین کسب و کاردر صنعت پخش اختصاص داده اند . امید است مطالب و نکات مورد بررسی در کنفرانس چهارم نیز همانند کنفرانس های پیشین بتواند در تحقق اهداف عالیه صنعت پخش و افزایش بهره وری و سود اوری ای صنعت ، کلیه اعضاء و متولیان این صنعت را یاری نماید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

در دوران کرونا چه کسب و کارهایی رشد داشته اند

رشد ۱۰۰۰درصدی برخی کسب‌وکارهای آنلاین در دوران کرونا دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصا…